top of page
  • Writer's pictureGo4insight

Opäť tesný súboj medzi Zaraguzou a Triadom.

Pomyselnú zlatú a striebornú medailu v znalosti značky medzi marketérmi si agentúry tento rok nazvájom vymenili.


Zdroj: Neonbrand


Aj tento rok odpovedali slovenskí marketéri združení v Paneli marketingových profesionálov na otázky týkajúce sa znalosti digitálnych reklamných agentúr. Prieskum prebiehal v októbri 2020.

Najznámejšími slovenskými digitálnymi agentúrami sú ZARAGUZA a TRIAD Advertising. Najvyššiu TOP OF MIND znalosť značky dosiahol TRIAD Advertising (23,%), v celkovej spontánnej znalosti značky však vyhrala s malým náskokom ZARAGUZA (55%). Oproti minulému roku si teda agentúry vymenili zlatú a striebornú pozíciu.

Tretia a štvrtá priečka ostala takisto nezmenená. Na symbolickej bronzovej pozícii zostáva agentúra Visibility (40%), ktorá dosiahla približne rovnaký výsledok ako v roku 2019.

Štvrté miesto zaujala opäť agentúra PS:Digital, ktorá si však oproti minulému roku výrazne polepšila (32% vs. tohtoročných 39%).


Ďalších 6 agentúr dosiahlo spontánnu znalosť na úrovni 10-25%, zvyšné digitálne marketingové agentúry majú spontánnu znalosť nižšiu ako 10 percent.

Podporená znalosť značiek agentúr ukázala obdobný obraz. Slovenskí marketéri podporene najčastejšie poznajú agentúry ZARAGUZA a TRIAD, rovnako tomu bolo aj minulý rok. Agentúra ZARAGUZA pritom dosahuje veľmi vysokú znalosť, podporene ju pozná 19 z 20 slovenských marketérov. TRIAD zaostáva len mierne.

Ďalšími agentúrami, ktoré nasledujú s odstupom približne 10 percentuálnych bodov, sú PS: Digital, THIS IS LOCCO a Visibility. Tieto agentúry si v princípe udržali vysokú podporenú znalosť z minulého roka. Aj agentúra CORE4 Advertising obhájila svoju pozíciu z roka 2019.

Ďalšou agentúrou, ktorá v podporenej znalosti prekonala úroveň 50%, je Elite Solutions (57%). Táto pozícia ostala oproti minulému roku pre Elite Solutions nezmenená, hoci jej medziročne podporená znalosť mierne narástla.

Podporenú znalosť nad 40% majú ešte aj agentúry Basta digital, RIESENIA.com, Hype a SOCIALISTS. 

Prieskum bol realizovaný na vzorke 94 respondentov v rámci Panelu marketingových profesionálov v októbri 2020.

Panel marketingových profesionálov (skrátene Panel marketérov) je spoločným projektom platformy TheMarketers.biz (MARKETERS s.r.o.) a prieskumnej agentúry Go4insight. Je určený pre profesionálov a špecialistov z oblasti marketingu. Panel marketérov slúži ako platforma na kontinuálne exkluzívne prieskumy názorov a postojov medzi slovenskými marketérmi a zadávateľmi reklamy na rôzne témy.

Prečítajte si aj naše ďalšie články na Marketeris.sk

Comments


bottom of page