top of page
  • Writer's pictureGo4insight

Lietadlom ešte nikdy neletel každý druhý Slovák

Tlačová správa spoločnosti Go4insight o využívaní leteckej dopravy a moderných technológií pri rezervácii ubytovania a taxislužieb.
Letecká doprava je dostupnejšia, ale ešte nie je samozrejmosťou Lietadlom letelo aspoň raz v živote 55% slovenskej populácie vo veku 15-79 rokov. „Letecká doprava je spojená hlavne s cestovaním do vzdialenejších dovolenkových destinácií a cestami za prácou. Preto podiel tých, ktorí ju už využili závisí hlavne od životného štýlu, výšky príjmu a pracovnej pozície.“, povedal Rastislav Kočan, Managing partner agentúry Go4insight. Najväčší podiel tých, ktorí už lietadlo využili nájdeme medzi vysokoškolsky vzdelanými ľuďmi (77%) a ľuďmi s čistým príjmom nad 1 000 Eur (81%). Letecká doprava je v poslednom desaťročí podstatne dostupnejšia, čo sa prejavilo v jej rozdielnom využívaní vzhľadom na vek. Kým u starších nad 70 rokov má skúsenosť s lietaním len 32%, u mladých dospelých vo veku 25-29 rokov je to takmer 70%.


Lietadlom letelo aspoň raz v živote 55% slovenskej populácie

Taxíky si online objednávajú najmä Bratislavčania Objednávanie taxíkov prostredníctvom mobilných aplikácií ako sú napríklad Uber, Taxify alebo slovenský Hopin je na Slovensku ešte stále rozšírené relatívne málo. Celkovo takýto spôsob objednávky odvozu doteraz využilo len 15% obyvateľov Slovenska. Neplatí to však pre najväčší trh -pre mesto Bratislava, kde si tento spôsob objednávania vyskúšal už takmer každý druhý obyvateľ hlavného mesta. Výrazne nadpriemerné využívanie „taxikárskych apiek“ je aj v meste Košice. Vo všeobecnosti na Slovensku však platí, že ho obľubujú viac ľudia s vysokoškolským vzdelaním a s vyšším príjmom. Väčší podiel užívateľov tiež nájdeme medzi živnostníkmi a podnikateľmi (25%).


Online rezerváciu ubytovania si vyskúšala už takmer štvrtina ľudí vo veku 60-69 rokov.

Ubytovanie si cez internet hľadajú aj starší O niečo viac skúseností majú ľudia s objednávaním ubytovania prostredníctvom špecializovaných online portálov ako Booking.com, Trivago alebo Airbnb. Aspoň raz v živote si prostredníctvom online služieb ubytovanie rezervovalo až 38% slovenskej populácie. Tento spôsob vyhľadávania a rezervácie ubytovania využívajú do väčšej miery mladší obyvatelia vo veku do 40 rokov. Ide však o univerzálnu službu, svoje uplatnenie si postupe nachádza aj medzi staršími ročníkmi, o čom svedčí fakt, že si ho dokonca vyskúšala už takmer štvrtina ľudí vo veku 60-69 rokov.Zdroj: Go4insight / Báza grafu: Obyvatelia Slovenska vo veku 15-79 rokov (N=1000)

O prieskume

Všetky uvedené informácie pochádzajú z kvantitatívneho reprezentatívneho prieskumu na populácii SR vo veku 15-79 rokov, ktorý realizovala agentúra Go4insight na vzorke 1000 respondentov na prelome júla a augusta 2018.


O spoločnosti Go4insight

Spoločnosť Go4insight poskytuje inovatívny prieskum trhu so zameraním na pridanú hodnotu pre klienta. Tvorí ju tím s dlhoročnými skúsenosťami na slovenskom trhu. Go4insight je preferovaný partner GfK na Slovensku.

Podrobnejšie informácie nájdete na našej webovej stránke www.go4insight.com, prípadne nás môžete sledovať na LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/go4insight

Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page